هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
خانه » دسته‌بندی نشده » کلاهبرداری میلیونی با تقلید صدای فامیل دور

کلاهبرداری میلیونی با تقلید صدای فامیل دور

 

اوایل زمستان سال گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

مالباخته در اظهاراتش به پلیس گفت: مردی با من تماس گرفت و در جریان گفت وگو با وی، او را به جای یکی از اقوامم اشتباه گرفتم. تماس گیرنده مدعی شد در جاده تصادف کرده و نیاز به پول دارد. با اعتماد به وی، دو میلیون تومان به شماره کارتی که داد، واریز کردم.

وی اضافه کرد: او سپس شماره حسابم را گرفت تا چند روز دیگر پول را واریز کند که دیگر از او خبری نشد. با شماره تلفن همراهش تماس گرفتم که خاموش بود. زمانی که به خانه مرد مورد نظر رفتم متوجه شدم او تصادف نکرده و مرد دیگری خود را به جای وی معرفی کرده و از من کلاهبرداری کرده است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی ، تحقیقات پلیس برای دستگیری مرد شیاد آغاز شده بود تا این که افراد دیگری که به شیوه ای مشابه به دام افتاده بودند با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان شکایت هایی را مطرح کردند. بررسی های پلیس نشان می دادکه مرد شیاد از مالباختگان دو تا ده میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.

با افزایش شکایت ها روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. جست وجو ها ادامه داشت تا این که با گذشت حدود چهار ماه از وقوع این کلاهبرداری ها، دو روز پیش متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام جم گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی او بازجویی شد و اعتراف کرد، این کلاهبرداری ها را با همدستی دوستش انجام داده است.

وی اضافه کرد: تحقیقات از این مرد سابقه دار نشان می داد او و همدستش که فراری است، از چهار سال پیش در تماس با طعمه های خود در شهرهای مختلف، با تقلید صدا به بهانه این که در جاده تصادف کرده اند یا دزد به آنها زده، مردم را فریب داده و از آنها به صورت کارت به کارت پول گرفته و با این شیوه به کلاهبرداری ۶۰۰ میلیون تومانی دست زده اند.

تحقیقات از این کلاهبردار حرفه ای در حالی ادامه دارد که پلیس در جست وجوی دیگر همدست فراری اوست. مردم می توانند برای شکایت از وی به پلیس آگاهی استان زنجان مراجعه کنند.

منبع نمناک namnak.com

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ