اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
خانه » سلامت » داروهای گیاهی و طب سنتی » درمان سریع یبوست با روغن زیتون و خاکشیر در خانه

درمان سریع یبوست با روغن زیتون و خاکشیر در خانه

برای درمان یبوست چه بخوریم.درمان یبوست با خاکشیر.درمان خانگی یبوست.درمان یبوستبا روغن زیتون.درمان قطعی یبوستغذاهای یبوست زا.درمان یبوست در طب سنتیدرمان یبوست کودکان

درمان یبوست با روغن زیتون
یکی از راه های درمان یبوست مصرف روغن زیتون است. از آنجایی که روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است ، در درمان یبوست به طور طبیعی عمل کرده و عوارض جانبیِ داروهای ضد یبوست را ندارد. توجه داشته باشید که روغن زیتون کمک شایانی به درمان یبوست می کند اما نمی تواند به تنهایی ، یبوست را درمان کند. این امر مستلزم ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی مانند پیروی از رژیم غذایی با فیبر بالا (مخصوصاً مصرف جو دو سر پرک یا سبوس جو دو سر) ، مصرف زیاد مایعات و ورزش منظم است.
روغن زیتون موجب نرم شدن مدفوع می گردد. درهنگام یبوست ، مدفوع بسیار خشک شده و بنابراین دفع آن سخت می گردد. مصرف منظم روغن زیتون ، انقباضات ماهیچه های روده را افزایش داده و موجب تحریک ترشح ماده صفراوی شده که خود منجر به نرم شدن مدفوع می گردد. مدفوع نرم ، بر خلاف مدفوع سخت ، به راحتی دفع شده و به این طریق از یبوست جلوگیری می شود.
برای درمان یبوست می توانید یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را صبح میل کنید و یک قاشق دیگر را عصر ، و یا یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با میوه و سبزیجات مجاز و متناسب با گروه خونتان میل کنید و یا غذاهای روزانه خود را با روغن زیتون تهیه نمائید. برای مثال ، صبح یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با یک نوع میوه سودمند خورده و عصر آن را با بروکلی که سرشار از فیبر است میل کنید. همچنین می توانید با تهیه انواع سوپ با جو دو سر و روغن زیتون مشکل یبوست خود را حل کنید. به یاد داشته باشید که حتماً از مرغوب ترین نوع روغن زیتون استفاده کنید تا از فواید آن حداکثر استفاده را ببرید. از فواید دیگر روغن زیتون واقعی می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 
استفاده از خاکشیر در درمان یبوست
درمان ضعف معده ناشى از «سوء مزاج سرد» (سودا) با خاکشیر
نشانه «سوء مزاج سرد» خشکى دهان، کم میلى به آب، بدگوارى طعام، بى‏میلى به خوراک، نفخ شکم، بروز برخى دردها در معده، ضعف و لاغرى که روز به روز تزاید مى‏یابد.

 

درمان یبوست سوداوى یا عصبى روده‏ با خاکشیر
نشانه آن کشیدگى شکم و انقباض روده است. به هنگام تخلیه بخشى از روده حلقه‏وار جمع شده، مدفوع دو تکه گردیده و راه روده چند دقیقه بسته مى‏شود. در این حال تکه‏اى از مدفوع خارج شده و تکه دیگر در جاى خود باقى مى‏ماند. حتى با فشار نیز روده کاملا باز و تخلیه نمى‏شود. مقدارى از مدفوع در روده بجاى مانده و در نتیجه سموم و عوارض مختلفى را موجب مى‏گردد. باید یادآور شوم که اغلب مردم کم‏وبیش بدین مرض دچار هستند.

درمان یبوست سالخوردگان با خاکشیر
سالخوردگان بدنشان کم‏آب و خشک شده و به همین نسبت روده‏هایشان نیز خشک و کم‏آب مى‏گردد و در نتیجه کمتر ترشح مى‏کند و این سببى براى یبوست آنان مى‏شود. در این مورد بهترین داروى طبیعى خاکشیر است که باید آن را کوبیده داخل استکان قندداغ کرده بنوشند. در اینجا لعاب خاکشیر روده را تر و نرم و سطح درونى آن را لیز نموده و سبب سهولت سیر مدفوع و رفع تدریجى عارضه مى‏گردد. با خوردن خاکشیر رنگ مدفوع اغلب سیاه مى‏شود.

باید متذکر شوم که نزد این‏گونه کهنسالان استفاده از حبهاى ملین و مسهل ‏ها زیان‏آور مى‏باشد، زیرا مانده رطوبت بدن آنان را کشیده و از میان برده و موجب خطر مرگ خواهد گردید.

درمان یبوست کودکان با خاکشیر‏
در کودکانى که مبتلاء به یبوست و دل‏درد شده و جوشهائى در بدنشان پیدا مى‏شود اگر روزى یک قاشق چایخورى خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند رفته‏رفته لینتى در مزاجشان پیدا شده و رفع دل‏درد و برطرف شدن بثورات آنها خواهد گردید. مادران گرامى مى‏توانند بدون هیچ‏گونه واهمه‏اى خاکشیر را مدتى به کودک بدهند و نتیجه آن را ببینند. حتى به نوزادان نیز مى‏توانند خاکشیر کوبیده و قندداغ را به میزان نصف قاشق چایخورى داد و نتیجه گرفت.

مطالب مرتبط:

 

درمان و رفع سریع و قطعی یبوست شدید و مزمن+راههای پیشگیری

موادغذاهای یبوست زا

درمان خانگی یبوست (درمان یبوست در طب سنتی)

درمان یبوست با روغن زیتون

برای درمان یبوست چه بخوریم؟ – ۱۲ ماده غذایی برای درمان یبوست

درمان خانگی یبوست+۱۶ راه حل

درمان قطعی یبوست با ماساژ شکم

درمان فوری یبوست تنها با آب

درمان “یبوست” +تمام راه های طبیعی و دارویی درمان “یبوست”

درمان یبوست با خاکشیر برای زنان باردار+کودکان وسالخوردگان

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ