هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
خانه » سلامت » داروهای گیاهی و طب سنتی » خواص روغن بنفشه از نظر پیامبر(ص) وامام صادق (ع)

خواص روغن بنفشه از نظر پیامبر(ص) وامام صادق (ع)

چکاندن.روغن.بنفشه در بینی.روغن بنفشه.برای چاقی صورت.طرز تهیه روغن بنفشه.روش استفاده از روغن بنفشه.روغن بنفشه و سینوزیت.روغن بنفشه اصل.عوارض روغن بنفشه.قیمت روغن بنفشه.

خواص روغن بنفشه

پیامبر(ص) درمورد روغن بنفشه فرمود: روغن بنفشه نسبت به دیگر روغنها از جهت برترى مانند برترى اسلام نسبت به دیگر ادیان است.

خواص روغن بنفشه:

پس از عطسه‏هاى پیاپى روغن بنفشه نیاز است. مخاط بینى در اثر عطسه زیاد نیاز به آرامش پیدا مى‏کند که تأمین‏کننده این آرامش همین روغن بنفشه است. روغن بادام شیرین براى ترکیب با بنفشه بکار مى‏رود و روغن بادام تلخ در این مورد کاربردى ندارد.

روغن بنفشه از بین برنده عفونت‏هاى بینى است و اخلاط جمجمه را هم پاک مى‏کند. بهترین پیشگیرى‏کننده از تمامى بیمارى‏هاى مغزى و بیمارى‏هاى نزله‏اى بکار بردن روغن بنفشه است.

امام صادق علیه السلام فرمود: « روغن بنفشه، آقاى روغنها است.»
صالح بن عقیده از پدرش نقل مى‏کند که: مقدارى غلّه به امام هدیه کردم. آن شخص که غله‏ها را برده بود، دچار صرع شد (غش و سر درد خیلى شدید) و مخش عیب برداشت، به شدّت احساس درد مى‏کرد.
او مدینه رفت و به امام علیه السلام خبر داد، امام فرمود: «آیاروغن بنفشه به او ندادید؟» پس بنفشه (روغن بنفشه) داخل بینى او ریختند و خوب شد.
بعد امام فرمود: «اى عقبه! روغن بنفشه در تابستان، سرد و در زمستان، گرم است. براى شیعیان نرم است اگر مردم فایده و قدر روغن بنفشه را مى‏دانستند، یک اوقیه (واحد و زنى) بنفشه را یک دینار مى‏خریدند.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «از طرف شما در نزد ما چیزى محبوب‏تر از روغن بنفشه نیست.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «مثل روغن بنفشه در میان روغن‏ها، همانند مثل ما اهل بیت است در میان مردم.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «فضیلت روغن بنفشه بر دیگر روغن‏ها، همچون فضیلت اسلام بر تمام ادیان است، چه روغن نیکویى است، بنفشه؛ چون درد را از سر و چشمه‏هاى آن مى‏برد، پس با آن، محل درد را روغن بنفشه بمالید.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «امیر المؤمنین علیه السلام فرموده است: «در خود روغن بنفشه بریزید که رسول خدا صلى اللّه علیه و آله و سلم فرمود: «اگر مردم قدر بنفشه را مى‏دانستند آن را پشت سر هم مى‏خوردند و چیزى از آن نمى‏گذاشتند.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «روغن بنفشه، مغز را نیرو مى‏بخشد.»
امام صادق علیه السلام فرمود: «مثل بنفشه در میان روغن‏ها، همانند مثل شیعیان ما است در میان مردم.»
امام صادق علیه السلام فرمود: امیر المؤمنین علیه السلام فرموده است: «داغى تب را به وسیله روغن بنفشه برطرف کنید.»

گردآوری و تنظیم:گروه بوعلی باب سلامتی
منابع:
مجموعه پیک شفا
آئین تندرستی (دهسرخی)
طب جامع امام صادق علیه السلام‏

بازنشز سه تیا

خواص روغن بنفشه+ گل بنفشه+نحوه درست کردن روغن بنفشه

 

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ