هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
خانه » تبليغات » تکرارها توالی سادۀ اینتر به عنوان نشانگرهای ژنتیکی در شب پره پشیز بالان+ترجمه

تکرارها توالی سادۀ اینتر به عنوان نشانگرهای ژنتیکی در شب پره پشیز بالان+ترجمه

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله+دانلود: 0d9f3-icon-download27برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با  فرمت word  با قابلیت ویرایش،  کلیک کنید.
عنوان انگلیسی مقاله+دانلود: 0d9f3-icon-download27برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf  کلیک نمایید.

Role of Cytokinin and Auxin in Shaping Root Architecture: Regulating Vascular Differentiation, Lateral Root Initiation, Root Apical Dominance and Root Gravitropism

ترجمه مقاله نشانگرهای ژنتیکی در شب پره پشیز بالان.

عنوان انگلیسی مقاله: ISSR (Inter Simple Sequence Repeats) as genetic markers in Noctuids (Lepidoptera)
عنوان فارسی مقاله: تکرارها توالی سادۀ اینتر به عنوان نشانگرهای ژنتیکی در شب پره پشیز بالان.

دسته: زیست شناسی
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ۳
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
شناسایی ریزماهواره ها در بین پشیز بالان بسیار ضعیف بوده است.  ما نشان داده ایم که انجام ISSR امکان پذیر است و کاربردپذیری آنها در تغییر specific-inter و intra در برخی جمعیت های شب پره را نشان خواهیم داد.
پشیز بالان نسبت به تغییرات آب و هوایی و زیستگاه حساس هستند. ما جمعیت های شب پره را در زیستگاه های طبیعی و توزیع شده در کوه های پیرنه کشور فرانسه آنالیز می کنیم. ما سعی کردیم که به یک روش چندبعدی قابل استفاده در تعیین گونه ها دست یابیم تا بدین ترتیب تفاوت های ژنتیکی جزئی در ژنوم هستۀ بید را نشان دهیم.
در مقایسه با سایر حیوانات، مطالعات ریزماهواره ای نسبتا کمی بر روی  پشیز بالان انجام گرفته است.  تنها چند مطالعه ایت که بر روی ISSR کار کرده اند. یکی از دلایل آن ان است که تصور میشده  که ریزماهوارها در پشیز بالان وجود ندارد یا اینکه به ندرت یافت می شوند.  بااینحال، Meglecz و Solignac(1998) و Happer و دیگران مکان تکرارها را در ریزماهواره هایی حشرات با موفقیت تعیین کردندn (CA ).
ما دریافتم که :۱) پرایمر n(CA ) بیشترین پروفایل های اطلاعات را ارائه می دهد ۲) پروفایل های DNA بین گونه ها اساسا با هم فرق دارد ۳) از مقایسۀ پروفایل های ISSR می توان برای مطالعۀ تغییر intra و inter با موفقیت استفاده کرد.
از پرایمرهای متعدد برای اطلاع از اینکه آیا می توان انگشت نگاری های ژنومی حاوی اطلاعات مفید ایجاد کرد یا نه استفاده شد.  بهترین نتایج با پرایمر ۱۰(CA ) بدست آمد. در حالی که ۴(CTGT)،۱۰(GC)، ۵(TCC )، ۸(CT ) ،۱۲(AG )، ۴(GATA )، ۵(GTG ) نتوانستند محصولات  PCRپلیمورفیک تولید کنند.  پرایمرهای PCR 4(GACA) ،۴(GGAT) و ۴(CT ) 5(CA ) تا حدود تغییر پذیر از خود نشان دادند اما این تغییر پذیری از ۱۰(CA ) کمتر بود. این مشاهده از یافتۀ Meglecz و Solignac(1998) و Happer و دیگران مبنی بر اینکه n(CA ) از عناصر اصلی ریزماهواره ها در پشیز بالان است حمایت می کند.  بنابراین، ما برای مطالعۀ این شب پره در کار خود استفاده کردیم.


جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ