به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
خانه » تبليغات » ترجمه مقاله ریفرمینگ خشک متان بر روی کاتالیست محلول جامد ۳LaNi1-xCoxO

ترجمه مقاله ریفرمینگ خشک متان بر روی کاتالیست محلول جامد ۳LaNi1-xCoxO

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله+دانلود: 0d9f3-icon-download27برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با  فرمت word  با قابلیت ویرایش،  کلیک کنید.
عنوان انگلیسی مقاله+دانلود: 0d9f3-icon-download27برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf  کلیک نمایید.

Dry reforming of CH4 over solid solutions of LaNi1xCoxO3

ترجمه مقاله ریفرمینگ خشک متان بر روی کاتالیست محلول جامد ۳LaNi1-xCoxO.

عنوان انگلیسی مقاله: Dry reforming of CH4 over solid solutions of LaNi1xCoxO3
عنوان فارسی مقاله: ریفرمینگ خشک متان بر روی کاتالیست محلول جامد ۳LaNi1-xCoxO.

دسته: شیمی
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ۷
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
اکسیدهای پروسکایتی LaNi1-xCoxO3 از طریق روش رزین سل- ژل سنتز شده و به عنوان پیش سازنده های کاتالیزوری در ریفرمینگ خشک متان به گازسنتز در شرایط دمایی ۸۰۰-۶۰۰ درجه سانتیگراد و فشار اتمسفریک به کار می رود. واکنش به صورت جریان پیوسته با استفاده از مخلوط متان و دی اکسیدکربن با نسبت ۱ به ۱ آزمایش میشود. جامدات توسط پراش اشعه ایکس(XRD)، اندازه گیری سطح رویه ویژه BET و احیاء برنامه ریزی شده دمایی(TPR) تعیین مشخصه میشود.
آنالیز XRD جامدات نشان داد که فازهای LaNiO3 و/یا LaCoO3 به عنوان پیک اصلی در جامدات وجود دارند که وابسته به درجه جایگزینی x میباشد. پیکهای شدیدتر و پارامترهای شبکه تشکیل محلولهای جامد Ni-Co را نشان میدهد. جامدات سنتز شده در طی آزمایشهای کاتالیزوری، احیاء شده و Nio، Coo  و La2O2CO3 به عنوان فازهای اصلی در طی واکنش تشکیل میشوند. این ترکیبات مسئول فعالیت بالای جامدات مقاوم در برابر تشکیل کربن هستند. درصدهای تبدیل تعادلی متان و دی اکسیدکربن به استثنای LaCoO3 که فعالیت ضعیفی از خود نشان میدهد، نزدیک به ۱۰۰% می باشد.
کلیدواژه: روش رزین، محلول جامد (Ni, Co)، پروسکیت (Ni, Co)، ریفرمینگ خشک متان، تولید گاز ترکیبی، فعالیت کاتالیتی، رسوب کربن
۱- مقدمه:
در آغاز هزاره سوم، گاز طبیعی به عنوان سوخت آینده مطرح شده است زیرا منابع اثبات شده ی قابل ملاحظهای در سرتاسر جهان و وابستگی شدیدی در برابر تقاضای رو به رشد نفت وجود دارد. شناخت این موقعیت علاقه رو به رشدی را در توسعه تکنولوژی های جدید برای تبدیل مؤثر گاز طبیعی به وجود می¬آورد.
ریفرمینگ خشک متان (معادله۱)، گازسنتزی(CO+H2) با نسبت H2/CO≤۱ تولید میکند که برای واکنشهای فیشر-تروپش مطلوب میباشد. همچنین این واکنش پخش این گازها را به محیط کاهش میدهد.


جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ