باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
خانه » جالبترین ها » ایا میمون‌ها حرف می زنند؟اگر نه چرا؟!!!!

ایا میمون‌ها حرف می زنند؟اگر نه چرا؟!!!!

ایا میمون‌ها حرف می زنند؟اگر نه چرا؟!!!!

ایا میمون‌ها حرف می زنند؟اگر نه چرا؟!!!!

این گروه از پستانداران باهوش شامل میمونهای پوزه دار بوزینه ها (میمونهای معمولی) و میمونهای دراز دست و انسان می شود نخستیان عموما” دید خوبی دارند آنها دارای پاهای ناخن دار و دستهای پنج انگشتی هستند که برای گرفتن اشیاء سازگاری یافته است بیشتر نخستیان روی درختان زندگی می کنند بعضی ها فقط از پوشش های گیاهی تغذیه می کنند و دیگران هم گیاهخوار و هم گوشتخوار هستند.

 در قلمرو حیوانات، نخستی‌ها از خصوصیت‌ها و ویژگی‌های بسیار مشابهی با انسان برخوردارند. برای مثال میمون‌ها می‌توانند از ابزارهای سنگی استفاده کرده و یاد بگیرند مانند انسان از پول استفاده کنند.

جدیدترین یافته‌های دانشمندان با استفاده از تصاویر پرتوی ایکس از میمون‌های رزوس در زمان غذا خوردن، ادا درآوردن و صدا درآوردن به ساخت مدل‌های رایانه‌ای و پارامترهایی پرداختند که درک بهتری از پتانسیل مجرای صوتی این موجود ارائه می‌کنند.

این مدل‌های رایانه‌ای نشان داد که اگر نخستی‌ها قادر به گفتن جمله‌ای مانند “تولدت مبارک” باشند، به چه شکل خواهد بود. نتایج نشان داد که مجرای صوتی میمون‌ها قادر به تولید صدها و یا حتی هزاران واژه است.

این یافته‌ها به رد باور قدیمی در مورد ناتوانی میمون‌ها به دلیل فقدان مجرای صوتی مناسب پرداخته است. در گذشته محققان از لاشه حیوانات مرده برای بررسی قابلیت مجرای صوتی حیوانات استفاده می‌کردند. اما تحقیق جدید به بررسی میمون‌های رزوس زنده پرداخته است.

این یافته‌ها در مجله Science Advances منتشر شده است.

منبع:ایسنا

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،

میمون دماغدراز.میمون گونه نماینده.میمون عکس.معنی میمون.زندگی میمونها.میمون کارتونی.میمون نقاشی

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکرلينكمنبع مجاز می باشد. مسئولیت محتوای کتابها به عهده نگارنده بوده و مجله سه تيا هیچ مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد - طراحی شده توسط پارس تمز-انتشار توسط تولز کمپ